W PORT o neurobiologii

Ważne zagadnienia związane ze zdrowiem psychicznym człowieka, wybitni eksperci, trzy dni wykładów i dyskusji: Łukasiewicz – PORT zaprasza do udziału w konferencji naukowej „PORT for Health: Neuroscience 2021”, która odbędzie się w dniach 13-15 października 2021 r. Rozpoczęła się internetowa rejestracja uczestników.

Międzynarodowa konferencja „PORT for Health: Neuroscience” organizowana przez Centrum Nauk o Życiu i Biotechnologii Łukasiewicz – PORT poświęcona będzie zagadnieniom z zakresu neurobiologii i neuropsychiatrii. Wykłady na te tematy poprowadzą wybitni specjaliści z najlepszych ośrodków naukowo-badawczych w Europie, a także Stanów Zjednoczonych i Chin.

Spotkanie odbędzie się w dniach 13-15 października 2021 r. Z uwagi na sytuację pandemiczną, konferencja będzie miała formułę hybrydową. Każdy z trzech dni poświęcony będzie innej tematyce: zaburzeniom afektywnym, zaburzeniom odżywiania oraz zaburzeniom neurorozwojowym. W sumie uczestnicy będą mogli wysłuchać ponad 20 transmitowanych na żywo wykładów oraz wziąć udział w dyskusjach. Szczegółowy program konferencji oraz listę zaproszonych prelegentów znaleźć można na stronie neuroscience.port.org.pl.

Łukasiewicz – PORT reprezentować będą liderzy trzech Zespołów Badawczych z Centrum Nauk o Życiu i Biotechnologii, specjalizujących się w neurobiologii.

Dr Michał Ślęzak – lider Zespołu Badawczego Biologii Astrocytów, który w swoich badaniach dąży do zrozumienia funkcji astrocytów w regulacji fizjologicznych procesów w mózgu oraz konsekwencji ich zaburzeń, przede wszystkim w kontekście depresji.

Dr Witold Konopka – lider Zespołu Badawczego Neuroplastyczności i Metabolizmu, którego celem jest zdefiniowanie precyzyjnej  regulacji  metabolizmu peryferyjnego przez mózg. Głównym przedmiotem zainteresowań Zespołu są mechanizmy odpowiadające za funkcjonowanie ośrodków głodu i sytości.

Dr Tomasz Prószyński –  lider Zespołu Badawczego Synaptogenezy, który prowadzi multidyscyplinarne badania mające na celu zrozumienie mechanizmów regulujących powstawanie i organizację synaps w ośrodkowym układzie nerwowym oraz ich zaburzeń w chorobach neurorozwojowych.  

PORT for Health: Neuroscience to pierwsza z cyklu planowanych konferencji wrocławskiego Instytutu Sieci Badawczej Łukasiewicz poświęconych istotnym zagadnieniom z zakresu nauki i medycyny. Spotkania te będą skupiać  naukowców, lekarzy praktyków i przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego, którzy wspólnie omawiać będą tematy kluczowe dla współczesnych nauk biomedycznych i mające istotne znaczenie dla ludzkiego zdrowia. W centrum dyskusji będą  m.in. podstawowe mechanizmy molekularne i rozwój modeli chorób człowieka, poszukiwanie nowych leków oraz możliwości nowatorskich terapii celowanych w medycynie spersonalizowanej. W tym roku przedmiotem konferencji będzie neurobiologia, następnie – onkologia. 

Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim.

Zapisy trwają do 10. października 2021 r. Opłata rejestracyjna to 80 zł.

Formularz rejestracji znajduje się tutaj.