Sukces w Akceleratorze Łukasiewicza!

Zespół Łukasiewicz – PORT odniósł podwójny sukces w pierwszej edycji Akceleratora Łukasiewicza. Podczas gali finałowej reprezentująca nasz Instytut grupa otrzymała aż dwie nagrody: nagrodę publiczności oraz drugą nagrodę jury.

Dr Jacek Marczak i jego zespół JMJ Co-Mat w składzie: mgr inż. Michał Piłkowski i dr inż. Joanna Wicińska podbili serca publiczności oraz zdobyli uznanie ekspertów oceniających projekty uczestniczące w nowym programie Sieci Badawczej Łukasiewicz. Projekt „Funkcjonalne powłoki hydrofobowe o obniżonej adhezji lodu do zastosowań w pasywnych systemach antyoblodzeniowych” znalazł się w gronie 5 najlepszych propozycji na start-upy Łukasiewicza.

Akcelerator Łukasiewicza to program przeznaczony dla pracowników Sieci Badawczej Łukasiewicz. Jego celem jest wspieranie komercjalizacji efektów badań naukowych. W pierwszym etapie zgłoszone projekty oceniała komisja selekcyjna, w której zasiadali doradcy ds. rozwoju start-upów i przedsiębiorczości, przedstawiciele Grup Badawczych Łukasiewicza i pracownicy Centrum Łukasiewicz. Autorzy wybranych projektów wzięli udział w dwutygodniowym campie, czyli intensywnym programie warsztatów, które pomogły im zbudować kompetencje biznesowe. W finale swoje projekty zaprezentowało 14 zespołów.

Pozostali laureaci to: Thaliana Space z Łukasiewicz – ILOT, Ultar z Łukasiewicz – ILiM, Spinel z Łukasiewicz – ICiMB i Oriolis z Łukasiewicz – IMN.

Serdecznie gratulujemy!