Konferencja Biobanków Polskich – zgłoś się!

Trwa rejestracja do udziału w IV Krajowej Naukowo-Szkoleniowej Konferencji Biobanków Polskich. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia polskiego środowiska naukowego w dziedzinie biobankowania. Konferencja w trybie online będzie miała miejsce w dniach od 6. do 7. grudnia.

Do udziału w wydarzeniu zaprasza Biobank Łukasiewicz – PORT wraz z pozostałymi członkami Konsorcjum BBMRI.pl, polskiego węzła krajowego europejskiej sieci BBMRI-ERIC. Konferencja będzie okazją do zapoznania się z najciekawszymi polskimi osiągnięciami w dziedzinie biobankowania oraz podsumowania pięciu lat członkostwa Polski w strukturach BBMRI – ERIC. Jednocześnie celem spotkania będzie zacieśnienie współpracy między jednostkami biobankującymi oraz dyskusja na temat wyzwań przed jakimi stoją one obecnie w naszym kraju.

Organizatorzy zachęcają do udziału przede wszystkim przedstawicieli jednostek zrzeszonych w Polskiej Sieci Biobanków. Zaproszenie skierowane jest także do osób pracujących w obszarze pobierania i biobankowania ludzkiego materiału biologicznego, wykorzystania go do badań naukowych realizowanych w Polsce oraz medycyny spersonalizowanej.

Konferencja Biobanków Polskich odbędzie się w dniach 6. i 7. grudnia. Zostanie zorganizowana w trybie online. Udział w niej jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. 

Szczegółowy program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny dostępny jest tutaj.

Wydarzenie odbędzie dzięki dofinansowaniu Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach projektu „Utworzenie sieci biobanków w Polsce w obrębie Infrastruktury Badawczej Biobanków i Zasobów Biomolekularnych BBMRI-ERIC”.